Firma Bovinex s.r.o. je jedním z mála producentů krůtího masa v České republice. Chovem krůt se zabýváme již od roku 1997 - za uplynulých bezmála dvacet let jsme získali mnoho zkušeností a poznatků, díky čemuž můžeme naše služby hrdě nabízet a chlubit se řadou spokojených zákazníků a obchodních partnerů.

Na našich farmách ročně odchováme na 70 tisíc kusů širokoprsých bílých krůt a krocanů typu B6. Krůťata jsou v našem chovu již od prvního dne svého života, díky čemuž se můžeme spolehlivě postarat o kvalitu jejich výživy a života jako takového. V prvních několika týdnech je nezbytné pečovat o tato malinká zvířátka 24 hodin denně.

Ve chvíli, kdy se krůty dožívají 6. týdne svého života, dochází k jejich převozu na tzv. dokrmové provozy, kde mimo jiné dochází také k pečlivému rozdělení na krůty a krocany. Krůty jsou vykrmovány do 15. - 16. týdne života, kdy dosahují váhy cca 10 kg. Krocani dosahují optimální chovné váhy cca 20 kg v 21. týdnu.

Při chovu krůt klademe silný důraz na perfektní zdravotní stav našich krůt a krocanů, na přirozený chov umožňující plynulý vývoj a na kvalitu krmiva, která je pro zachování přirozených pozitivních vlastností krůtího masa zcela klíčová.